Підсумки проведення Декади української писемності та мови "Мова має значення!"

9 лист. 2023
з 27 жовтня по 09 листопада 20023року

Підсумки проведення

Декади української писемності та мови "Мова має значення!"

з 27 жовтня по 09 листопада  20023року

Пізнавальною та насиченою була Декада української писемності та мови в Дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 48 «Журавочка».

У кожній віковій групі пройшли тематичні заняття, де діти в різних видах діяльності розширювали знання про рідну мову, її багатство, значення в житті кожної людини.

Метою всіх проведених заходів було:

- навчати дітей поважати і любити свій край;
- донести красу і багатство української мови;
- формувати відчуття краси рідної мови;
- розвивати мовленнєві здібності;
- збагачувати словниковий запас;
- виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

Під час Декади діти дізнались багато цікавого про це свято, історію виникнення української писемності, розширили свій словниковий запас, спробували себе в ролі поетів. Діти розповідали вірші, грали народні ігри.

Зокрема у закладі пройшли такі заходи :

-       конкурс малюнків «Мова очима дітей»;

-       створена тематична фотозона «Я люблю рідну мову»;

-       конкурс віршів «Наша солов’їна мова»;

-       проведена тематична розвага «Хай лунає рідне слово»;

-       квест для педагогів до Дня української писемності та мови  "Слово - промінь мудрості";

-       тематична розвага для дітей раннього віку «Мова українська, мова материнська».

Щорічно колектив закладу традиційно бере участь у радіодиктанті національному єдності. Не став винятком і 2023 рік. Написання диктанту – це загальнонаціональна акція, присвячена українській мові, акція єднання, що надзвичайно важливо у наш час.

Кожна людина може знати декілька мов, цікавитися іншими культурами, але тільки рідна мова торкається глибини душі. Вона спроможна надати відчуття єдності з своїми нащадками, своєю родиною, національністю. Розмовляти українською, шанувати та популяризувати її – наше завдання!

Всі проведені заходи розширили знання дітей  про красу і багатство рідної мови, формували почуття національної гідності, розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.