Дитячий садок № 48 "Журавочка". м.Кропивницький

Харчування в дитячому в закладі

Організація харчування дітей в дошкільному закладі

Харчування в дошкільному навчальному закладі (ясла-садка) №48 "Журавочка" здійснюється на підставі Закону України "Про дошкільну освіту” ст. 35, чинного Статуту закладу та наступної нормативної бази:

1. «Інструкція щодо організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» (затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 17.04.2006 року № 298/227 http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0523-06);

2.

3. «Про організацію харчування учнів та вихованців навчальних закладів м. Кіровограда  на 2016 рік» (виконання рішення виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 26 січня 2016 року № 26 )

Постачальником продуктів для організації харчування дітей в ДНЗ №48 є: ТОВ «Укр Прод Дон Сервіс», «Сервіс - Добра», «ФОП».

Харчування дітей в закладі забезпечують шеф-кухар, два кухарі, помічник кухаря, підсобний працівник.

Раціональний режим харчування, збалансованість раціону є основними умовами для підвищення опору дитячого організму до захворювань, для нормального росту і розвитку дітей, які виховуються в дошкільному закладі. Режим харчування дітей в дошкільному навчальному закладі (ясел-садка) № 48 відповідає режиму роботи закладу та вікових груп і затверджений завідувачем та погоджений з головним державним санітарним лікарем м.Кіровограда. Графік видачі їжі затверджується завідувачем закладу.

Основними принципами організації харчування в дошкільному закладі є:

• енергетична цінність раціонів відповідає енерговитратам дітей,

• збалансованість та максимальна різноманітність раціону,

• технологічна та кулінарна обробка продуктів і страв, що забезпечує їх смакові якості та зберігає вихідну харчову цінність,

• забезпечення санітарно-гігієнічних норм (дотримання всіх санітарних вимог до стану харчоблоку, продуктів харчування, їх транспортування, зберігання, приготування та роздачі страв).

В ДНЗ ведеться систематична і планомірна робота, зокрема:

• організовано безпечне і якісне харчування дітей (замовлення і прийняття безпечних і якісних продуктів харчування, продовольчої сировини у необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології приготування страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоку);

• харчування здійснюється згідно з двотижневим меню (на зиму-осінь, літо-весну);

• щодня на кожний наступний день відповідно до наявності продуктів харчування та з урахуванням примірного двотижневого меню, картотеки страв складаємо меню-розклад окремо для двох вікових груп – дітей віком до 3 років та дітей віком від 3 до 6 років та санаторної групи, відповідно до затверджених норм харчування;

• кожного дня за 30 хв. до роздачі їжі медичний працівник оцінює якість її приготування.

В ДНЗ здійснюється постійний контроль за постачанням продуктів харчування.

Планово проводиться контроль за санітарно-гігієнічним станом харчоблоку, технологією приготування їжі, умовами її зберігання і дотриманням термінів реалізації, виконанням норм харчування міською СЕС.

Продукти харчування надходять до навчального закладу разом із супровідними документами, які свідчать про їх безпечність, якість, ґатунок, категорію і дату виготовлення.

Старша сестра медична закладу контролює виконання меню і якість страв, проводить санітарно-просвітницьку роботу серед персоналу та батьків з питань раціонального харчування, особливо в оздоровчий період, дає оцінку ефективності харчування, проводить заняття з персоналом з питань гігієни харчування, профілактики харчових отруєнь і групових гострих кишкових інфекцій.
Завідувач, старша сестра медсестра, вихователі груп дошкільного закладу проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед батьківської громадськості щодо організації харчування у сім’ї. Домашнє харчування має доповнювати раціон дитячого садка. Питання раціонального харчування дітей включається у тематику батьківських зборів, консультацій для батьків, розглядається на загальних зборах колективу, виробничих нарадах.