Харчування в дитячому в закладі

Організація харчування дітей в дошкільному закладі

Харчування в дошкільному навчальному закладі (ясла-садка) №48 "Журавочка" здійснюється на підставі Закону України "Про дошкільну освіту” ст. 35, чинного Статуту закладу та наступної нормативної бази:

1.
«Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» (Постанова КМУ від 24.03.2021 р. №305) ://document.vobu.ua/doc/5682

2. «Про організацію харчування учнів та вихованців навчальних закладів м. Кропивницького  від 25.08.22 №1280» (виконання рішення Кропивницької міської ради від 25.08 2022 року № 1280 )

Постачальником продуктів для організації харчування дітей в ДНЗ №48 є: ТОВ « Оптторг - К", ФОП Михайлов Олег Олександрович, ФОП Головач Сергій Михайлович, ФОП Ковтун Ірина Станіславівна, ФОП Осадчий Олег Борисович, ФОП Осадчий Євгеній Борисович.

Харчування дітей в закладі забезпечують шеф-кухар, два кухарі, помічник кухаря, підсобний працівник.

Раціональний режим харчування, збалансованість раціону є основними умовами для підвищення опору дитячого організму до захворювань, для нормального росту і розвитку дітей, які виховуються в дошкільному закладі. Режим харчування дітей в дошкільному навчальному закладі (ясел-садка) № 48 відповідає режиму роботи закладу та вікових груп і затверджений завідувачем та погоджений з головним державним санітарним лікарем м.Кропивницького. Графік видачі їжі затверджується завідувачем закладу.

Основними принципами організації харчування в дошкільному закладі є:

• енергетична цінність раціонів відповідає енерговитратам дітей,

• збалансованість та максимальна різноманітність раціону,

• технологічна та кулінарна обробка продуктів і страв, що забезпечує їх смакові якості та зберігає вихідну харчову цінність,

• забезпечення санітарно-гігієнічних норм (дотримання всіх санітарних вимог до стану харчоблоку, продуктів харчування, їх транспортування, зберігання, приготування та роздачі страв).

В ДНЗ ведеться систематична і планомірна робота, зокрема:

• організовано безпечне і якісне харчування дітей (замовлення і прийняття безпечних і якісних продуктів харчування, продовольчої сировини у необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології приготування страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоку);

• харчування здійснюється згідно з двотижневим меню (на зиму-осінь, літо-весну);

• щодня на кожний наступний день відповідно до наявності продуктів харчування та з урахуванням примірного двотижневого меню, картотеки страв складаємо меню-розклад окремо для двох вікових груп – дітей віком до 3 років та дітей віком від 3 до 6 років та санаторної групи, відповідно до затверджених норм харчування;

• кожного дня за 30 хв. до роздачі їжі медичний працівник оцінює якість її приготування.

В ДНЗ здійснюється постійний контроль за постачанням продуктів харчування.

Планово проводиться контроль за санітарно-гігієнічним станом харчоблоку, технологією приготування їжі, умовами її зберігання і дотриманням термінів реалізації, виконанням норм харчування міською СЕС.

Продукти харчування надходять до навчального закладу разом із супровідними документами, які свідчать про їх безпечність, якість, ґатунок, категорію і дату виготовлення.

Старша сестра медична закладу контролює виконання меню і якість страв, проводить санітарно-просвітницьку роботу серед персоналу та батьків з питань раціонального харчування, особливо в оздоровчий період, дає оцінку ефективності харчування, проводить заняття з персоналом з питань гігієни харчування, профілактики харчових отруєнь і групових гострих кишкових інфекцій.
Завідувач, старша сестра медсестра, вихователі груп дошкільного закладу проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед батьківської громадськості щодо організації харчування у сім’ї. Домашнє харчування має доповнювати раціон дитячого садка. Питання раціонального харчування дітей включається у тематику батьківських зборів, консультацій для батьків, розглядається на загальних зборах колективу, виробничих нарадах.