Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №48 «Журавочка» м. Кропивницький

 





Відкритий показ Васильєва А.А. Група №4

30 квіт. 2021
«Будь завжди обачним!»

Дошкільний навчальний заклад ( ясла – садок) № 48 «Журавочка»

 

  

Конспект заняття для дітей середнього дошкільного  віку

«Будь завжди обачним!»

                                                                                           Підготувала вихователь 

                                                                                              групи № 4  «Сонечко» 

Васильєва А.А.

 

 

 

 

 

Тема. «Будь завжди обачним!»

Програмовий зміст: Продовжувати знайомити  дітей з небезпечними ситуаціями, що можуть виникнути у житті, закріплювати знання про рослини, що ростуть в лісі, чому не можна збирати дітям гриби та ягоди. Формувати знання про правила поведінки в транспорті та природі. Вправляти у вмінні правильно викликати службу безпеки. Розвивати мовлення, увагу, мислення. Виховувати дбайливе ставлення до природи, слухняність, обережність, обачність.

Матеріал:ілюстрації з  мультфільму «Марійка  і Ведмідь» ноутбук,мовленнєва гра «Я подорожую на …», лялька Маша, хустинка,  вовчі сліди, картинки до гри «Небезпека в лісі»,одяг для лікаря, сумка з приладдям лікаря,штучні ялинки , прищіпки,Д\гра «Що зайве?», піктограми «Правила поведінки в лісі», кепка, кермо.

Попередня робота: бесіди з дітьми з ОБЖД, розглядання ілюстрацій, обговорення ситуацій, вправляння у виклику служб безпеки, спостереження за роботою медичної сестри, водія.

Хід заняття

І.Організаційна частина.

Діти заходять до групи.

 

Вихователь: -Любі діти, на мене подивіться і швидесенько всміхніться!

Посміхніться всім навколо – небу, сонцю , людям

І тоді обов’язково день веселим буде!

Ранок добрий наступив , діти посміхаються.

Тож давайте всі  гарненько про безпеку дізнаємося!

ІІ.Основна частина.

Вихователь:-Сьогодні ми з вами вирушимо у цікаву подорож. А на чому можна подорожувати?

1.Мовленнєва гра «Я подорожую на …» (діти складають речення)

Одна дитина  іде і займає місце водія( вдягає кепку і бере кермо)

{C}-         Я пропоную вирушити в подорож на автобусі, згодні?

 

А ось  і автобус, який я заказала для нашої подорожі.

Діти проходять і займають місця.

2.Вихователь:- Але перед тим як рушити давайте  пригадаємо правила поведінки в транспорті.

{C}-         Якщо тобі поступилися місцем, подякуй;

{C}-         Поступися місцем людині похилого віку або хворій людині.

{C}-         Не забудь подякувати  кондукторові, коли він дасть тобі квиток.

{C}-         Сідати треба на вільне місце, а не вимагати місця біля вікна .

 Тож рушаймо!

Всі разом промовляють:

Наш автобус швидко мчи!Нас до лісу відвези,

Там ми будемо гуляти, нових друзів собі шукати.

{C}-         Погляньте, на яку гарну галявину ми з вами приїхали! 

Діти виходять з автобуса і розташовуються на галявині півколом.

3.Вихователь:-Ой, а що це? Хто міг би загубити в лісі хустинку? Я згадала! Щоб у лісі був порядок, наш друг Ведмедик поставив камери відеоспостереження. Тож давайте  подивимося запис у дізнаємося, хто загубив хустинку.

На «пеньочку» стоїть ноутбук, діти роздивляються кадр.

{C}-          Погляньте, маленька дівчинка Марійка сама гуляє лісом. А хіба можна дітям  самим ходити до лісу?

{C}-         Діти, Мишко залишив нам картинки, щоб попередити нас про небезпеку яка буває в лісі. Давайте їх розглянемо і розвісимо їх на ялинках , щоб усі про це знали.

4.Дидактична гра «Небезпека в лісі»

(діти за картинками розповідають про небезпечні ситуації, які можуть виникнути в лісі, картинки розміщують на яликах за допомогою прищіпок)

1.Можна заблукати, якщо підеш у ліс без дорослих.

2.Можна впасти в яму.

3.Можна зустріти небезпечних тварин.

4.У лісі є поламані дерева, які можуть упасти.

5.У лісі є отруйні ягоди, гриби, які потрібно знати та обходити.

6.Можуть зустрітися міни чи гранати  з війни, які підбирати не можна.

7.Можна натрапити на капкан , який поставили браконьєри.

8.Наступити на скло, яке залишили  байдужі люди.

9.Під час цвітіння дерев у лісі бувають кліщі.

5.Вихователь:-Напевне, з Марійкою щось трапилось, якщо хустинка лежить на землі, а дівчинки ніде немає? Будемо дивитися далі?(перегляд наступного кадру - Марійку викрадають вовки)

{C}-         Ось, бачите, що може статися з дитиною, яка без дорослих гуляє в лісі? Але ми ж не залишимо дівчинку в біді! Як допомогти Марійці? Спробуємо її погукати. ( Марійко!!! АУУУУУ!!!)

{C}-         Погляньте, тут є сліди, це напевно сліди вовків. Давайте підемо по слідах, може вони допоможуть знайти Марійку.

6.Фізкультхвилинка

(діти ідуть по слідам, виходять на  «Сонячну галявину»)

Вихователь:- Діти , ви напевне втомилися, давайте трішки відпочинимо на цій чудовій  «Сонячній галявині».

-Покажіть яка тут росте травичка(низенька-низенька –діти низько  присіли ,руки на підлозі гладять траву).

-А які квіти на галявині?(красиві, пахучі ,діти приймають положення навпочіпки - хитають головою і долоньками, торкаються носа).

- А які кущі ростуть в лісі? ( невисокі, діти приймають положення напівприсядки, хитають напівзігнутими руками).

- А які дерева виросли  в лісі ?( високі високі, діти піднімаються, витягують руки вгору, встають навшпиньки).

-А тепер опустилируки, і зробили носом глибокий вдих чистого повітря.

Чути дитячий плач. 

 

(Вихователь знаходять Марійку біля куща)

 

7.Вихователь:- Марійко, доброго дня! Не бійся, ми прийшли тобі допомогти.Ми знайшли у лісі твою хустинку, і вирішили її тобі повернути.А чому ти дівчинко плачеш?

{C}-         Марійка: Я, гуляла по лісі і дуже захотіла їсти, а тут стільки грибів та ягід. Я їх зірвала та з’їла і тепер мені дуже погано! Що робити?

{C}-         Ой, лишенько, Марійка наїлася невідомих грибів та ягід, що робитимемо?

8.Діти:-Треба викликати швидку допомогу.

-За яким номером її можна викликати? ( 103) Що потрібно назвати?

( Привітатися, коротко розповісти у кого і що болить, назвати адресу)

Вправляння :  2-3 дітей викликають швидку допомогу.

9.

{C}-         Лікар: Добрий день, діти! Що у вас трапилось? (діти розповідають) Зараз ми оглянемо хвору, все зрозуміло. Потрібно дати пігулку, але я так поспішала на виклик, що в моїй сумці все переплуталось.

10.Дидактична гра «Що зайве?» (діти допомагають вибрати,серед різних предметів ,предмети які використовує лікар, знаходять пігулки)

{C}-         Лікар: (дає Марійці  пігулку) Будь слухняною і пам’ятай, що дитина не може сама без дорослих ходити в ліс і збирати гриби та ягоди.

{C}-          А ви дітки, запам’ятайте, що ліки приносять користь, допомагають боротися зі шкідливими мікробами, що проникли в організм. Але приймати їх можна лише після призначення лікаря та лише з рук дорослих. В іншому випадку це може призвести до біди. І ні в якому разі не можна грати ліками.

{C}-         Марійка :-Дякую усім  за допомогу.

11.Вихователь:-Лікарю , залишайтеся будь ласка  з нами і послухайте , як наші дітирозкажуть  Марійці  про правила поведінки в лісі.А допоможуть їм  ось ці картинки.

« Правила поведінки в природі»

( діти вибирають піктограму і розповідають правило, картинку розміщують на дошці  або на мотузці)

ІІІ.Підсумок.

-Яка пригода сталася з Марійкою?

-Чому дітям не можна ходити самим до лісу?

-Чи можна рвати і їсти гриби та ягоди в лісі?

 

{C}-         А тепер нам час повертатися до дитячого садка. Візьмемо з собою Марійку, їй буде вело в дитячому садку.

 

 

Діти сідають в автобус.

Наш автобус швидко мчи!В дитсадок нас  відвези,

Будем там відпочивати, з друзями весело грати!

 

Наше заняття закінчено. Дякую вам діти, з вами цікаво було в подорожі .І тепер я впевнена , що ваші знання допоможуть вам зробити ваше життя безпечним.