Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 48 «Журавочка»

25009, м. Кропивницький, вул. Академіка Тамма, 27, тел. 33-61-73

Е-mail:48.dnz@ukr.net

Узагальнені результати

моніторингу рівня знань дітей

2022 – 2023 навчальний рік

Підготувала:вихователь – методист

Дарья КАЛІЧІНА

м. Кропивницький

Згідно річному плану протягом 2022 – 2023  навчального року

(вересень – січень – травень) ,  проведені діагностичні дослідження  рівня сформованості  компетенції дошкільників за освітніми лініями інваріантної складовою дошкільної освіти.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 14.12.2-11 № 1283 «Про затвердження порядку проведення моніторингу якості освіти» у дошкільному закладі проведено моніторинги якості освіти.

Метою проведення моніторингу є виявлення рівня відповідності результатів діяльності ДНЗ №48 « Журавочка» стандартам і вимогам дошкільної освіти. Змістом Базового компоненту  визначені освітні лінії,що забезпечують засвоєння дитиною способів розвитку,набуття нею знань,умінь і навичок. З метою проведення  цілеспрямованого обстеження  рівня засвоєння  програмового матеріалу дошкільниками  відповідно до 7 ліній Базового компоненту було проведено діагностичні  дослідження  щодо оцінки  досягнень дітей ДНЗ №48. На основі отриманих  результатів можна зробити висновок,що загальний рівень сформованості компетентності дошкільників  за освітніми лініями  інваріантної складовою дошкільної освіти – середній.

Перевірка рівня сформованості життєвих компетентності дітей молодшого та старшого дошкільного віку охоплювала наступні питання:

- аналіз рівня засвоєння програмових вимог вихованцями молодшого та  старшого дошкільного віку;

- відповідність рівня знань дітей вимогам Базового компоненту дошкільної освіти, програми розвитку дітей дошкільного віку «Дитина» та « Впевнений старт»

- підвищення якості навчально-виховного процесу відповідно до потреб сьогодення.

Оцінка рівня засвоєння дітьми програмових вимог проведена на основі систематичних спостережень за освітньо - виховним процесом у групах, аналізу діяльності дітей на заняттях, результатів предметно-практичної діяльності у повсякденному житті дошкільників.

У групах визначається позитивна динаміка щодо вільного володіння основними комунікативними навичками. Організовуючи різні форми роботи, вихователі  створюють умови для активного спілкування дітей, обміну думками,розвитку логічного мислення. Знайомлять дітей з нормами та правилами мо­рально-етичної поведінки  у різних ситуаціях та створення власних правил поведінки в групі. Однак, в кожній віковій групі є резерви підвищення результатів досягнень дітей, особливо з тих розділів, де вони показали більш нижчий рівень знань .

Узагальнюючи результати моніторингового дослідження, необхідно активізувати роботу педагогів на вдосконалення та виправлення виявлених недоліків та проблем, а саме:

- продовжувати вдосконалювати роботу з систематичного впровадження здоров’язберігаючих технологій, залучаючи вихованців до різних заходів фізкультурно-оздоровчого спрямування;

- всебічно підтримувати активність кожної дитини, створювати умови для розвитку обдарованості, творчості;

- продовжувати роботу над розвитком пасивного та активного словника дітей в різних видах діяльності;

- вихователям старших груп надавати перевагу індивідуальним формам роботи у різних напрямках з дітьми в ІІ пол..дня, які частково відвідують дошкільний заклад;

- продовжувати співпрацю зі школою, щодо стійкої мотивації дошкільників вчитися.

Для покращення ефективності показників рівня досягнень дітей дошкільного віку педагоги працюватимуть протягом поточного навчального року спільно з батьками, залучаючи їх до освітнього процесу під час різних режимних моментів.

Отримані результати дали  педагогам змогу визначити, які з пройдених тем діти виявили низький рівень досягнень, а тому важливим буде на наступний навчальний рік посилення роботи з відповідної теми, перегляд запланованих форм роботи, тем, тощо.