Рада з організації харчування дітей ДНЗ

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 48 «Журавочка»

25009, м. Кропивницький, вул. Академіка Тамма, 27, тел. 33-61-73

Е-mail: [email protected]

Узагальнений результат роботи

Ради по харчуванню по ДНЗ № 48

В період 11.01. 2021 по 21.12.2021

Радою по харчуванню в складі :

Голова Ради: Почка К.А.    - директор

Члени Ради: Величко І.Г. – сестра медична старша;

Родіонова О.Е. -вихователь, голова ПК

Буніна Т.А. – представник   батьківської громадськості.

В період з 11.01.2021по 21.12.2021 року постійно один раз на квартал радою по харчуванню було проведено перевірки де обговорювалися питання покращення організації харчування дітей в закладі.

11.01.2021  року. Була здійснена перевірка щодо безпечності та якості продуктів харчування та продовольчої сировини, які надходять до дошкільного навчального закладу, під час їх приймання комірником та умови зберігання Перевірили умови транспортування та зберігання продуктів харчування, наявність супровідних документів.

4.06.2021року -_ перевірка організації дитячого харчування: видача їжі на групи та виховання культурно-гігієнічних навиків в групах 6-го року життя № 9. Видають та отримують продукти в спеціальному одязі, в рукавичках та захисних масках. По закладу додержуються всіх санітарних норм ,щоб  вберегти працівників та дітей від розповсюдження захворюваності

СОVID-19.

При відвідувані групи слід відмітити: чергові в спеціальному одязі чергують. Культура сервіровки столів та культурно – гігієнічні навички відповідають програмним вимогам та віковим особливостям дітей. Між столами та ліжками додержуються дистанції.

17.09.2021 року_ перевірка організації дитячого харчування на харчоблоці, терміни зберігання продуктів у коморі, та готовність дошкільного навчального закладу до початку нового навчального року.

21.12.2021 року – перевірка організації дитячого харчування на харчоблоці.

В закладі продовжується робота за систему НАССР . Головним завданням є аналіз безпеки і проведення поетапного контролю над усіма процесами приготування страв, починаючи від прийому сировини в комору і до моменту подачі готової продукції. Постійно проводяться гігієнічні навчання працівників. Працівники харчоблоку знайомі з санітарними правилами, умовами, термінами зберігання і реалізації продуктів, технології приготування їжі, забезпечені спецодягом  та предметами особистої гігієни.  Було проведенно посезонне анкетування серед батьків та дітей, щодо якості харчування в закладі. Звернень щодо неякісного харчування не було.

Розглядалися наступні питання, щодо зберігання продуктів харчування, косметичного ремонту харчоблоку, фарбування,маркування обладнання, зняття залишків продуктів харчування у коморі, контрольне зважування готової продукції. Відповідно до меню- вимоги, відбір добових проб.

На харчоблоці та в коморі був зроблений косметичний ремонт , та придбано нові відра для сипучих продуктів та каструлі 3 шт. Встановлено на кухні нову витяжну систему

Документи згідно вимог веде старша медична сестра. Тимчасове 10 денне меню на осінній та зимовий період затверджено начальником Кропивницького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Їжа на групи видається по вазі у маркованому, тарованому посуді, через вікно видачі. Хліб різаний,.  Графік видачі їжі з харчоблоку виконується. Перед входом на харчоблок вивішені графік видачі їжі, меню-вимога завірена директором та список дітей які потребують дієтичного харчуванню.

Голова Ради:                                                                            Почка К.А.

Члени Ради:                                                                                Величко І.Г.

Родіонова О.Е

Буніна Т.А.

Акт

перевірки організації дитячого харчування

дошкільного навчального закладу (ясла - садок) №48 «Журавочка»

від  16.09.2022р.

Радою по харчуванню в складі :

Директор : Почка К.А.

Старша сестра медична : Величко І.Г..

Голова профспілкового комітету : Родіонова О.Е.

Була здійснена перевірка на харчоблоці, термінів реалізації продуктів харчування, наявність сертифікатів якості продуктів.

На день  перевірки: меню-вимога на 16.09,2022 р. затверджено завідувачем, скріплено печаткою, виписана на 81 дітину: садових – 54, ясельні - 27

Видача їжі з харчоблоку через ваги, у маркованому тарованому посуді. Масло штамповане. Видача їжі харчоблоку згідно графіку, затвердженого завідувачем.  Меню різноманітне.

На харчоблоці зроблений косметичний ремонт: пофарбоване обладнання, поновлене маркування посуду, притирального інвентарю, випрані фіранки. Вивішений графік отримання їжі з харчоблоку на зимовий період.

Список дітей, які потребують дієтичного харчування в наявності. Поновлений куточок кухаря.

Комора – продукти харчування зберігаються згідно вимог інструкції  по харчуванню:супроводжуються сертифікатами, накладними, що засвідчують їх сорт, якість категорію та термін реалізації. З бази в достатній кількості завезений сік фруктовий, овочі, молочні продукти, сир, риба.

Хліб по вазі видається, книга складського обліку продуктів, бракераж ний журнал сирої продукції, прошнуровані, пронумеровані, скріплені печаткою завідувача.

Сертифікати якості харчових продуктів зберігаються у комірника. Овочі в достатній кількості. Співпраця з базами в нормальному режимі. Холодильне обладнання працююче. Температурний режим виконується.

Відвідуючи садову групу № 5 слід зазначити, що культура харчування, культурно гігієнічні навички відповідають програмовим вимогам та віковим особливостям дітей.

Рекомендації.

Придбати:

1. Дві дошки: гастрономія, оселедець.

2. По можливості Кіровоградстандартметрологією зробити перевірку вагів.

Директор ДНЗ №48                              Почка К.А.

Ст. сестра медична                                Величко І.Г.

Голова профспілки                                Несмашна Н.