Свято Івана Купала

21 черв. 2019
Тиждень українських традицій і свят

Це свято припадає на день літнього сонцестояння, тому символізує народження літнього сонця Купала, адже саме в цей період сонце найвище піднімалось над землею, давало найбільше тепла і світла. В цей день вшановувалася цілюща сила води і вогняна сила сонця. Тому парубки розпалювали купальське багаття а дівчата плели віночки і пускали їх по річковій воді.

Усі ці українські чудові обряди намагались відтворити і в нашому садочку. Діти усіх груп зібрались на спортивному майданчику, щоб прийняти участь у розвазі і більше дізнатись про українські свята і традиції. Та, звичайно ж, яке купальське свято без русалок, плетіння вінків, ігор і хороводів! Розпочалось свято з віршів та хороводу навколо віночка, який зробили вихованці молодшої групи. Діти власноруч прикрасили віночок квітами та гілочками дерев. Діти грали в гру «Шишки і грибочки». Вихованці старшої і середньої групи показали, як грати в народну гру «Струмочок», а також, як розпалювати уявне купальське багаття та стрибати через ритуальне вогнище. Не оминула свято і головна купальська красуня Русалонька. Чарівна річкова жителька, була задоволена святом і подарувала діткам квітку папороті, яка зацвітає тільки на свято Івана Купала.

Ось так, весело і яскраво, завершився в ДНЗ «Журавочка» Тиждень українських традицій і свят.